Fyzioterapie a rehabilitace 


SELEKTIVNÍ RADIOFREKVENČNÍ TERAPIE

Selektivní radiofrekvenční terapie) distribuuje vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění do požadované tkáně, což vede k selektivní tkáňové hypertermii. Nejčastější indikace: lokální svalové křeče, spoušťové body, bolesti svalů, záněty šlach, bolesti krční páteře a poúrazové otoky.

Bezprostřední terapeutický účinek je pacientem okamžitě vnímán a přetrvává dlouho po terapii. Selektivní radiofrekvenční terapie přináší novou koncepci, která umožňuje efektivní kombinaci jedinečných schopností terapeuta s fyzikální modalitou. Účinek léčby se prostřednictvím tohoto současného působení výrazně lepší a terapie přináší okamžité a dlouhodobé výsledky.
LYMFODRENÁŽ

Lympfodrenáž neboli lymfatická masáž se užívá při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfatické drenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen mízními cévami a uzlinami. Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém.KRATKOVLNNÁ DIATERMIE

Je moderní zařízení pro vysokofrekvenční, ermoterapii. Vysokofrekvenční diatermie vyvolává intenzivní a hloubkové prohřátí léčené tkáně. Výsledkem následné silné lokální vazodilatace a hyperémie je svalová relaxace, analgezie a podpora místní látkové výměny a metabolismu.

Oxygenoterapie

Velké množství pacientů trpících řadou srdečních, plicních a jiných respiračních onemocnění má možnost těžit z doplňkové kyslíkové terapie pro léčbu doma, v nemocnicích nebo na specializovaných klinikách. Aby náš organismus mohl správně fungovat, je závislý na stabilním přísunu vzduchu.

Vaše fyzická pohoda a především mobilita podporuje Váš dobrý fyzický i psychický stav a zachovává Vám ve velkém rozsahu soběstačnost a to je i pro nás důležité. Proto pro Vás máme nejmodernější fyzioterapeutická zařízení, která jsou v současnosti na trhu k dispozici. Zaměstnáváme 2 fyzioterapeuty s odbornou způsobilostí k výkonu povolání fyzioterapeuta dle zákona č. 96/2004 Sb., kteří v případě možností, potřeby a zájmu docházejí k Vám na pokoj a poskytují rehabilitaci na lůžku, ale také můžete  využívat rehabilitační péči v rehabilitačních místnostech.

Naše vybavení pro fyzioterapii zahrnuje přístroje pro elektroléčbu, ultrazvuk, laserovou terapii i magnetoterapii, ale také přístroje pro lymfo-drenáž, oxygenoterapii, radiofrekvenční  terapii, krátkovlnnou a mikrovlnnou diatermii, terapii rázovou vlnou a další.


ŘEŠENI / Syndrom zmrzlého ramene - Spoušťové body v předním stehenním svalu - Epikondylitida - Distorze hlezenního kloubu - Gonalgie - Syndrom karpálního tunelu - Bolest bederní páteře - Regenerace lýtkového svalu - Spoušťové body v oblasti krční páteře -


VYSOKOVYKONOVY LASER &  TERAPIE  RAZOVOU VLNOU

Kombinovaná terapie rázové vlny a vysokovýkonové laseru významným způsobem zlepšuje léčbu pacientů s pohybovými poruchami. Ve srovnání s tradičními fyzikálními metodami léčby pohybového aparátu vykazuje kombinovaná léčba SWT a HIL vynikající výsledky především v dlouhodobém horizontu. Přitom se snižuje počet návštěv terapeuta i doba strávená v ordinaci.

ŘEŠENI / Obrna lícního nervu - Distorze kotníku - Bolest krční páteře - Bolest zad - Syndrom karpálního tunelu - Epikondylitida - Artritida kolene - Svalové poranění - Bolestivé rameno - Spoušťové bodyELEKTROSTIMULACE

Elektrostimulace je metoda elektroterapie využívající dráždivého účinku nízkofrekvenčních pulzních nebo sinusových proudů pro excitaci určitého orgánu v lidském těle. Cílem elektrostimulace je kosterní svalovina, která je řízená mozkem a dokážeme ji vědomě ovládat.

ELEKTROTERAPIE

Elektroterapie je osvědčená a efektivní forma léčby bolesti a svalové stimulace. Mame pro Vás nejmodernější zařízení, která jsou na trhu k dispozici. Nejširší nabídka typů proudů ve svém oboru.

ULTRAZVUKOVÁ TERAPIE

Ultrazvuková terapie je efektivní způsob, jak snížit svalové křeče nebo bolesti.  Ultrazvuková terapie je zacílena hlavně na relaxaci svalové a pojivové tkáně (vazy, úpony a fascie), zvýšení lokálního prokrvení a na redukci otoku, což přispívá k urychlení hojivých procesů.

MAGNETOTERAPIE

Magnetoterapie je osvědčená lékařská metoda používaná při léčbě bolesti a pro zrychlené hojení tkání. Magnetoterapie využívá účinky elektromagnetického pole. Dobře známé léčivé účinky ulevují od bolesti a urychlují hojení. Kombinace dynamického pulzního a stacionárního magnetického pole je vhodná pro akutní stádia a zánětlivé indikace. K vašim potřebám máme jeden z nejvýkonnějších magnetoterapeutických přístrojů na současném trhu.MIKRKOVLNNÁ DIATERMIE

Mikrovlnná diatermie je léčebná metoda, která aplikuje elektromagnetickou energii o mikrovlnné frekvenci. Je určena k vytváření hloubkového tepla v tělesné tkáni. Mírné teplo mikrovlnné diatermie zvyšuje průtok krve, urychluje látkovou výměnu a rychlost difúze iontů přes buněčnou membránu.

Zen Beam - Tělový prohřívač

Tělové prohřívače ZenBeam přinášejí nejen účinné terapeutické efekty tepelné terapie, ale také krásné prožitky a relaxaci. Vhodné jsou všude tam, kde je cílem fyzické a psychické uvolnění, ať už se jedná o přípravu k masáži, rehabilitaci, cvičení, léčbu nebo jen příjemnou relaxaci.