Lázně a Wellness

Kompletně vybavené a luxusně zařízené prostory pro odpočinek a relaxaci. Bazén s protiproudem, vířivka, hydromasážní bazén s teplou vodou, bazén pro rehabilitační cvičení i bazén s mořskou vodou, nechybí infrasauna a efektivní barevné  osvětlení, které dodává celému wellness prostoru příjemnou atmosféru vhodnou k relaxaci a odpočinku. K pohodě a relaxi pak přispívá řada doplňků, aromakosmetiky. stropní osvětlení formou kolorterapie - hvězdné nebe, které mění barvy podle nastavení.

Wellness

I do saunování přichází stále nové trendy v saunování, které nabízí stále úžasnější zážitky a zlepšují pohodu při saunování.
Vnitřní bazén (8x5 m)

V naše centru pro je Vám k dispozici vnitřní bazén 8x5m, sedací bazény s mořskou vodou, bazén pro rehabilitační cvičení, bazén s perličkovou koupelí. Saunování s mě měnícími se světli - kolorterapie, nebo aromaterapie v sauně, a také saunová kosmetika.

Saunování má u nás velkou tradici a proto i sauna patří do základní sestavy pro domácí wellness. Saunování má blahodárný účinek na celý organismus všech věkových kategorií a saunování doma je velmi příjemné zejména díky následnému pohodlnému odpočinku v domácím prostředí.

Infrasauny pro domácí wellness. Infrasauny ohřívají tělo pomocí infračerveného záření, které dokonale prohřeje celé tělo. Vyhovuje zejména těm, kteří nemají rádi příliš suchý vzduch v klasické finské sauně. Infračervené prohřívací kabiny ocení zejména ti, kteří nemohou ze zdravotních důvodů používat klasickou saunu. Pobyt v infrakabině povzbuzuje krevní oběh, ulevuje při bolesti svalů a je vhodný i při léčbě chronických chorob.

KOLOROTERAPIE

Barevné osvětlení sauny

Během saunování se dají střídat teploty, vlhkost, vůně a také barvy.
Kolorterapie nebo také chromoterapie, je procedura, při které se využívá terapeutického působení barevných světel.

Každá barva na nás nějak působí. Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné povzbuzují. Světlo působí na naši psychiku, pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů

Působení jednotlivých barev v sauně

Červená aktivuje celý organismus, zvyšuje jeho vitalitu, vzbuzuje pocity tepla a aktivity

Modrá uklidňuje, posiluje koncentraci, snižuje hyperaktivitu, psychicky vyrovnává

Žlutá organismus posiluje a harmonizuje, dodává energii, uvolňuje svalovou ztuhlost, působí antidepresivně

Zelená uvolňuje a uklidňuje, udržuje psychickou a tělesnou energii v rovnováze, blahodárně působí na srdce a krevní oběh

Oranžová zmírňuje psychické i fyzické napětí a uvolňuje i případné křeče

Medové, čokoládové, bahení, pivní, ovocné masky

Vůně pro dobrou náladu a pohodu.

Pohodovou a "prosluněnou" atmosféru v nevlídném zimním počasí spolehlivě navodí éterické oleje ze sladších citrusových plodů - pomeranč, mandarinka, tangerinka, samostatně nebo ve směsi.

Jejich vůně proteplí atmosféru, přinese vzpomínky na řecké pomerančové háje, zároveň ale také umí navodit klidný spánek , odplavit nahromaděný stres všedních dní a uvolnit bolesti hlavy. Tyto silice jsou ve správném dávkování vhodné i pro těhotné ženy, kojící maminky a menší děti.

Mezi další vůně, které prosvětlí zimní šeď, bezesporu patří citron a máta kadeřavá, obě mají zároveň mají i antiseptické účinky, pročistí vzduch, uvolní ztuhlé svaly, ulevují při bolestech hlavy a těhotenských nevolnostech.

Vhodný je také bergamot, který zlepšuje náladu, velmi vhodný je i jako první pomoc při depresivních stavech a špatné náladě.

Zajímavý je také éterický olej ze stromu litsea, intenzivně vonící jako směs pomeranče a citronu, byť se nejedná o citrusovník, má velmi příjemnou a povzbuzující vůni. Všechny uvedené esence jsou vhodné také při velké únavě, při psychickém i fyzickém vyčerpání.

Lázně

V naše centru je Vám k dispozici vnitřní bazén 9x5m, sedací bazény s mořskou vodou, bazén pro rehabilitační cvičení, bazén s perličkovou koupelí. Efektivní, barevné i intimní osvětlení dodává celému wellness prostoru příjemnou atmosféru vhodnou k relaxaci a odpočinku. Prostory jsou kompletně ozvučeny, takže to vše podporuje úžasnější zážitky a zlepšují pohodu

Plavání a tyto aktivity jsou pro vhodné a především prospěšné pro každý věk. Plavání nezatěžuje klouby, je vhodné i pro ty co mají nadváhu, zrychluje metabolismus a trávicí procesy, proto je v případě potřeby snížení nadváhy lepší než samotná dieta. Podporuje psychickou pohodu, imunitu a je výbornou prevencí před mozkovou mrtvicí či srdečním infarktem. Takže jdeme do plavek!

Masáže

Každou proceduru ve wellness by měl doprovázet odpočinek či relaxace. Po plavání, saunování nebo po masáži je naše tělo unavené. A i když únavu hned necítíme, tělo potřebuje čas mezi procedurou a další aktivitou, aby účinky procedury dozněly, a aby tělo vystavené například saunování a ochlazování se dostalo opět do své obvyklé kondice a harmonie.

Odpočinek je přímo součástí sanování, bez něj by účinky sauny nebyly kompletní. Při odpočinku účinky procedury doznívají a pak teprve mají tem pozitivní přínos pro zdraví, kondici a prevenci.

Ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis

Relaxovat, uvolnit se, mít chvilku pro sebe, najít rovnováhu pomocí wellness a spa metod, pečovat o sebe, svoji krásu a zdraví, odbourat stres a napětí. Zavřít dveře před okolním světem, kdykoliv to potřebujeme. To vše nám může kdykoliv nabídnout náš domov.


Kdykoliv, bez nutnosti dopravy do wellness centra, zcela podle svých potřeb a představ

Šaolinská masáž je zajímavý a osvěžující zážitek, který se pohybuje na hranici mezi klasickou regenerační masáží, thajskou masáží a reflexní terapií.

Dochází k uvolnění, odpočinku i vyladění drah, po kterých proudí energie v těle, a výsledkem je téměř hodinová relaxace a zklidnění mysli.